جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : پنجشنبه
31. خرداد 1397
7. شوال 1439
21. ژوئن 2018

اوقات شرعی


 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:

بیش از 50 درصد آموزش های مهارتی ارائه شده به کارجویان در سطح ملی به اشتغال می انجامد معاون وزیر تعاون، کار…

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:

هم زمان با هفته معرفي مشاغل؛بازديد دانش آموزي از مراكز آموزش فني و حرفه اي سراسر كشور برگزار مي شود

سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور هم زمان با هفته مشاغل، بازديد همگاني از بيش از 600 مركز آموزش فني و…

هم زمان با هفته معرفي مشاغل؛بازديد دانش آموزي از مراكز آموزش فني و حرفه اي سراسر كشور برگزار مي شود هم زمان با هفته معرفي مشاغل؛بازديد دانش آموزي از مراكز آموزش فني و حرفه اي سراسر كشور برگزار مي شود

درمراسم افتتاح مرکز آموزش جوارکارگاهی شرکت نیان الکترونیک در شهرک صنعتی توس مشهد مطرح شد:

توسعه ارتباط با صنعت از اهداف و برنامه های اولویت دار سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور است معاون وزیر و…

درمراسم افتتاح مرکز آموزش جوارکارگاهی شرکت نیان الکترونیک در شهرک صنعتی توس مشهد مطرح شد: درمراسم افتتاح مرکز آموزش جوارکارگاهی شرکت نیان الکترونیک در شهرک صنعتی توس مشهد مطرح شد:

در اولین همایش مهارت آموختگان کارآفرین مشهد مطرح شد:مهارت آموزی یک سبک زندگی است

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در اولین همایش مهارت آموختگان کارآفرین در مشهد گفت: مهارت آموزی…

در اولین همایش مهارت آموختگان کارآفرین مشهد مطرح شد:مهارت آموزی یک سبک زندگی است در اولین همایش مهارت آموختگان کارآفرین مشهد مطرح شد:مهارت آموزی یک سبک زندگی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد؛

جامعه ما هنوز به ارزش و جایگاه واقعی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای واقف نیست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان…

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد؛
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
عطارنیا در مصاحبه با ایرنا خبر داد:
نوشته شده توسط روابط عمومی   
یکشنبه, 28 خرداد 1396 ساعت 10:35

ارائه بیش از 7 میلیون و 600هزار نفرساعت آموزشهای مهارتی به بانوان قمی در سه سال گذشته.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان قم در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا قم از ارائه بیش از 7 میلیون و 600هزار نفرساعت آموزشهای مهارتی به بانوان قمی در سه سال گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم ،دکتر احمد عطارنیا، مدير كل آموزش فني و حرفه اي اين استان بيان داشت: این اداره کل در سال 93 توانسته است 12 هزار و 140 نفر از زنان را در3 مرکز ويژه بانوان ،2 مركز دو منظوره و در بخش آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای  با 212 حرفه آموزشي در قالب 2 میلیون و 421 هزار و 436 نفر ساعت در رشته هايي نظير کیف دوز، کاربر گیاهان دارویی، قالی باف تابلویی، روبان دوز، توسعه دهنده WEB با PHP ، تکنسین عمومی شبکه های کامپیوتری، گوهر تراش، مدیر سرویس دهنده های مایکروسافت ، سرمه دوز سنتی، ICDL يك ودو و … تحت پوشش آموزش هاي فني و حرفه  اي قرار دهد.

عطارنیا افزود: در سال 1394 ،4 هزار و 719 نفر در بخش دولتی و 7 هزار و 52 نفر در آموزشگاههای آزاد در قالب 2 میلیون و 296 هزار و 259 نفر ساعت در 1452 دوره و 210 حرفه ،در سال 1395 ، 4 هزار و 676 نفر در بخش دولتی و 6 هزار و 826 نفر در آموزشگاههای آزاد در قالب 2 میلیون و 490 هزار و 282 نفر ساعت در 1445 دوره و 230 حرفه و یک هزار و 45 نفر در بخش دولتی و از ابتدای سال 96 تاکنون یک هزار و 127 نفر در آموزشگاههای آزاد در قالب 426 هزار و 127 نفر ساعت در 274 دوره و 95 حرفه
در همین راستا  10 هزار و 782 نفر از بانوان استان در قالب یک میلیون و 136 هزار و 725 نفرساعت در کارگاههای ثابت شهری،288 نفر در قالب 38 هزار و 732 نفر ساعت در دوره های پیشرفته جوار دانشگاهی یکهزار و489 نفر از بانوان در دوره های آموزشي بازار محور (صنايع وصنوف) در دوره های مهارتی شرکت کردند.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان قم اعلام كرد: همچنين 22 هزار و 131 نفر از زنان اين استان در آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای از آموزش هاي مهارتي در 180 آموزشگاه در 3 هزار و 628 دوره و 200 حرفه از قبیل:امور مالی و بازرگانی،عمران،فناوری اطلاعات،ایمنی و بهداشت،طراحی و دوخت،مراقبت زیبائی،هنرهای تجسمی و هنرهای تزئینیدر قالب 90حرفه آموزشی در سال93 از آموزشهای فنی و حرفه ای بهره مند شده اند.
وي اظهار داشت: در بخش آموزش زنان روستايي نيز 99 هزار و 512 نفرساعت دوره آموزش روستایی برای بانوان استان قم برگزار شده است كه در آن 786 نفر از زنان روستايي در رشته هایی نظیر؛ امور اداری،صنایع دستی(بافت)،طراحی و دوخت و کشاورزی(امور باغی و زراعی) موفق به اخذ گواهينامه گرديده اند.
عطارنیا همچنين از آموزش 145 نفر از زنان در رشته های صنایع دستی (دوخت های سنتی –طلا و جواهر سازی)،صنایع نساجی و طراحی و دوخت در ندامتگاه هاي استان قم طی سال گذشته خبر داد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم گفت: کسب مهارت و شرکت در دوره‌های آموزشی بهترین راهکار اشتغال زنان در جامعه و حضور فعال این قشر در عرصه فعالیتهای اجتماعی بوده و مهارت‌آموزی و ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت بانوان در جامعه می‌تواند بهره‌گیری مفید از نیروی کار فعال جامعه و میزان تولید را افزایش دهد.
عطارنیا ،آموزشهای فنی و حرفه ای را باعث ایجاد مشاغل گوناگون برای زنان روستایی دانسته و افزود: آموزشهای فنی و حرفه ای دختران روستایی در زمینه امور تولیدی، تغذیه، بهداشت و سایر فعالیتهای آنان، تأمین کننده بخشی از اهداف توسعه روستایی در زمینه ارتقای سطح زندگی جوامع روستایی است. آموزشهای فنی و حرفه ای دختران روستایی باعث می شود آنان به عنوان نیروی کار حال و آینده، نقش فعال تری در زمینه مشارکت در سطح جامعه ایفا نمایند. این امر در توفیق پروژه های توسعه روستایی حائز اهمیت زیادی است. چرا که این پروژه ها نیازمند همکاری هر دو گروه زن و مرد روستایی است و اگر فرد، در گذشته آموزشهای لازم را دیده باشد، نیل به اهداف در مدت زمان کمتری صورت خواهد پذیرفت.
وی گفت:افزایش درآمد خانوار، باعث می شودروستائیان به منابع بهتر و بیشتری دسترسی پیدا کنند که در گذشته از آن محروم بوده اند. در نتیجه، درآمد به گونه ای عادلانه تر در این جوامع توزیع خواهد شد.

 
 
     

ورود به پورتال

ترجمه سایت

پیوندهای مهمآمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز462
mod_vvisit_counterدیروز4393
mod_vvisit_counterاین هفته11127
mod_vvisit_counterکل بازدیدها3656737

پیوندهای ملی

کاربران آنلاین

ما 184 مهمان آنلاین داریم