جستجو

پیام ویژه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
26. تیر 1398
14. ذي‌القعده 1440
17. جولای 2019

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
دیدار با هیأت رئیسه مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
یکشنبه, 09 تیر 1398 ساعت 06:48

پاک سرشت، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: یکی از دلایل پایین بودن کیفیت زندگی در ایران، نامطلوب بودن کیفیت خدمات فنی است
سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در دیدار با هیأت رئیسه مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان گفت: سمن ها منشاء زایندگی، طراوت و نیروی درونی جامعه برای عبور از  مسائل خویش هستند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، معاون وزیرتعاون، کارو رفاه اجتماعی، گفت: واقعیت تلخ این است که جوانان امروز به لحاظ مهارتی از نسل های گذشته ضعیف تر هستند و این موضوع برای نسلی که می خواهند آینده را بسازد، خطرناک است. لذا درخواست ما از جوانان این است که در ترویج گفتگو ملی مهارت، مشارکت کنند.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد مشاغل، نیازمند تحصیلات دانشگاهی نیستند، افزود: نادیده گرفتن اهمیت موضوع مهارت آموزی خطری است که جوانان و آینده ما را تهدید می کند.
این جامعه شناس گفت: یکی از دلایل پایین بودن کیفیت زندگی در ایران، پایین بودن کیفیت خدمات فنی است که همه اقشار جامعه آن را دریافت می کنند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: اگر جامعه دریافت درستی از موضوع مهارت داشته باشد، اولین قدم برداشته شده است. این در حالی است که متأسفانه آگاهی مردم از موضوع مهارت دچار تورش و خطای سیستماتیک است.
پاک سرشت ضمن ابراز خرسندی از نشست صمیمانه با جوانان تأکید کرد: سمن ها بهترین مکان برای دریافت وفادارانه از موضوع مهارت هستند. سازمان های مردم نهاد بواسطه نوع ارتباطشان با بدنه جامعه، می توانند در تحقق حکمرانی محلی کمک کنند.آنها می توانند نیازهای آموزشی جامعه محلی را رصد و به سازمان منتقل کنند.
پاک سرشت در پایان با تأکید بر اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای، آمادگی دارد ظرفیت های گسترده خود را برای کمک به ارتقای سطح مهارت جوانان بکار گیرد افزود: ما می توانیم 30 هزار نفر اعضای سمن ها را برای کار حرفه ایی، ارتقاء بهره وری، کارآفرینی، حمایت از محیط زیست، کمک به اقشار آسیب پذیر و دیگر حوزه های های کاری سازمان های مردم نهاد آموزش داده و توانمند سازیم.
براساس این گزارش هیأت رئیسه مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان کشور، تشکلی غیردولتی است که 2600 سازمان مردم نهاد را در سراسر کشور تحت پوشش دارد.

 
 
     

پیوندهای ملی