جستجو

پیام ویژه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : دوشنبه
04. شهریور 1398
24. ذي‌الحجه 1440
26. آگوست 2019

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
سفر استانی معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از استان قم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
دوشنبه, 16 اردیبهشت 1398 ساعت 09:42

معاون سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در اولین سفر استانی خود از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بازدید نمود.
ازهاری ضمن  اولین بازدید استانی خود از استان مقدس قم در جلسه ای با حضور مدیرکل استان،معاونین و روسای مراکز و قسمتهای اداره کل حضور یافت و ضمن استماع گزارش عملکرد استان و پاسخگویی به برخی سولات مطرح شده گفت :اولین سفر استانی خود را به جهت تبرک و تیمن از استان قم شروع نموده است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرف های استان قم، ایشان سپس افزودند: در مجموعه سازمان به دنبال شرایطی هستیم که با توجه به شرایط خاص کشور از دغدغه های معیشتی کارکنان بکاهیم.
ازهاری ادامه داد: خوشبختانه با تلاش و پیگیری دکتر پاک سرشت، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه اي کشور درآمد های سازمان در لایحه بودجه سال 1398 از عمومی به اختصاصی تغییر پیدا کرد که این موضوع در کمیسیون تلفیق مجلس تصویب  شد که انشالله با تصویب نهایی آن در صحن مجلس شورای اسلامی 100درصد درآمدهای کسب شده به سازمان اختصاص داده می شود و این امر می تواند نقطه عطفی را در توسعه و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی در کشور ایجاد کند . امیدوارم استانها از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرند و بتوانند وابستگی خود را به بودجه های سازمانی کاهش دهند.

ایشان افزودند: در سنوات گذشته تمامی دستگاهها و فقط تعداد معدودی از استانها در سازمان توانستند از اعتبارات بند واو تبصره 9 که در واقع اعتبارات توازن منطقه ای بوده و در خصوص محرومیت زدایی در نظر گرفته شده بود استفاده نمایند اما امسال با توجه به قانون بودجه استفاده از این اعتبارات برای سازمان آموزش فنی و حرفه ای قانون شده است و ادارات کل می توانند از طریق شورای برنامه ریزی توسعه استانها پیگیر این اعتبارات باشند.
ایشان همچنین اعلام نمود: خوشبختانه قانون به سازمان آموزش فنی و حرفه ای این اجازه را داده است که بتواند از منابع فاینانس استفاده نماید.
این مقام مسئول در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از تصویب  تسهیلات بانکی برای موسسات کارآموزی سازمان خبر داد.
ازهاری همچنین از تصویب مشاغل اختصاصی سازمان پس از رایزنی های انجام گرفته با کارشناسان سازمان امور اداری و استخدامی خبر داد.
ایشان سپس به اولویت های حوزه معاونت توسعه مدیریت در سال 1398 اشاره نمود و افزود : بودجه ریزی عملیاتی برای تعیین قیمت تمام شده کالا و خدمات سازمان آموزش فنی و حرفه ای در واقع یک ضرورت و کار ملی است که می بایست با کمک و همیاری ادارات کا انجام گیرد.
ایشان اصلاح ساختار و فرآیندهای کاری در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدف تسریع در امور و صدور مجوزها و در نهایت رضایت ارباب رجوع را بسیار مهم ارزیابی نمود و از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم  نیز به خاطر کسب رتبه برتر در این زمینه تشکر نمود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه سفر خو به استان مقدس قم ضمن بازدید از  مدیریت حوزه های علمیه کشور با مدیرکل حوزه ریاست و معاون حوزه های علمیه سراسر کشور دیدار و گفتگو نمود . در این دیدار طرفین بر استفاده از پتانسیل های موجود در دو مجموعه در جهت تحقق فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری تاکید نمودند. آموزش برای طلاب خارج از کشور از جمله مواردی بود که مورد گفتگو قرار گرفت و مقرر گردید در این خصوص مقدمات عقد تفاهم نامه جامع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با ریاست حوزه های علمیه کشور فراهم گردد.

 
 
     

پیوندهای ملی