جستجو

پیام ویژه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : دوشنبه
27. خرداد 1398
13. شوال 1440
17. ژوئن 2019

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به 18هزار و 906نفر در قم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
شنبه, 08 دی 1397 ساعت 08:58

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم از ارائه آموزشهای مهارتی برای 18هزار و 906نفر در 9 ماهه سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، دکتر احمد عطارنیا، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم ضمن اشاره به اهم فعالیتها و عملکرد آموزشی این اداره کل و مراکز آموزشی تابعه از ابتدای سال 1397تاکنون گفت: 18هزار و 906نفر در قالب 3 میلیون و 347 هزار و 911نفر ساعت در بخش دولتی و بخش غیر دولتی (آموزشگاه های آزاد فني و حرفه اي) اين استان از آموزشهای فنی و حرفه ای بهره مند شدند.

عطارنیا بیان داشت: از مقدار آموزش یادشده 10 هزار و 576 نفر در قالب یک میلیون و 361 هزار و 759نفر ساعت در بخش دولتی شامل 7 مرکز آموزش دولتي، 54 کارگاه ثابت شهري، 17 کارگاه سیار شهري، 9 کارگاه جوار روستايي، 35 کارگاه صنايع ضمن کار، 21 کارگاه صنايع اصناف، 9 کارگاه جوار دانشگاه، 6 کارگاه جوار پادگان، 6 کارگاه جوار زندان و آموزش در محیط کار واقعی و 8 هزارو 330 نفر در قالب 1 میلیون و 986هزار و 152 نفر ساعت در آموزشگاههای آزاد فني و حرفه اي استان قم در 187آموزشگاه غیر دولتی دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن دعوت از شهروندان قمی به فراگیری مهارتهای مورد نیاز استان افزود: از تعداد فراگیران آموشهای مهارتی در بخش دولتی تعداد 3 هزار و 583نفر زن و 6هزار و 993 نفر مرد بوده و در بخش غیردولتی 5025 نفر زن و 3305 نفر مرد بوده اند.
عطارنیا با اشاره به تحقق بیش از 100درصدی تعهدات استان در 9 ماهه سال جاری گفت: این عملکرد با مدیریت بهینه هزینه ها و تلاش مضاعف همکاران فعال در بخش خصوصی و دولتی محقق شده است .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان داشت: با توجه به ماهیت آموزش های فنی و حرفه ای که موجب فراگیری مهارت یا ارتقاء مهارتها می گردد، نقش به سزایی نیز در کاهش نرخ بیکاری دارند.
وی افزود: دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بر اساس آمار های موجود سهم قابل توجهی از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان را به خود اختصاص داده اند.
عطارنیا توانمند سازی افراد فاقد مهارت و ارائه آموزش های مهارتی در راستای یاری رساندن به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه و حفظ آن در جامعه شغلی کشور را مهمترین رسالت سازمان آموزش فنی و حر فه ای کشور برشمرده و ضمن اشاره به بازار محور بودن اغلب آموزش های فنی و حرفه ای استان بیان داشت: خصیصه این آموزش ها، نوعی پرورش "کارآفرین" است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و دانش فنی، قادر به کسب فرصتهای شغلی مناسبی خواهند بود و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد نمایند.

 
 
     

پیوندهای ملی