جستجو

پیام ویژه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : سه شنبه
28. خرداد 1398
14. شوال 1440
18. ژوئن 2019

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
در هفته دولت صورت گرفت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
چهارشنبه, 07 شهریور 1397 ساعت 08:58

افتتاح مرکز کارآموزی جوار کارگاهی و  بین کارگاهی شرکت پاکشوما
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در مراسمی با حضور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ،احمد عطارنیا مدیرکل ، ابوالفضل خلیلی رئیس اداره آموزش ، پژوهش و برنامه ریزی ،علی جانقربان رئیس مرکزآموزش در صنایع و صنوف اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و مهندس اسحاقی قائم مقام شرکت پاکشوما همزمان با اعطای مجوز ، مرکز کارآموزی بین کارگاهی شرکت پاکشوما افتتاح شد.
علی جانقربان با اعلام این خبر افزود یکی از اهداف ایجاد مرکز جوار کارگاهی  شرکت پاکشوما را ارائه آموزش های لازم به شاغلین بخش صنعت و متقاضیان اشتغال در حرفه تعمیر لوازم خانگی دانست. وی افزود تاکنون مجوز ایجاد 6 مرکز جوارکارگاهی و بین کارگاهی در استان صادر شده است.

در این جلسه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم بیان داشتند این مجوز به استناد تبصره 2 ماده 110 قانون کار جمهوری اسلامی ایران صادر گردیده است . شرکت پاکشوما  یکی از برندهای معروف تولید لوازم خانگی  بوده و با 800نفر پرسنل از لحاظ نیروی انسانی ، تجهیزات و نوع سرمایه گذاری یکی از شرکتهای تاثیر گذار و یکی از صنایع برتر استان محسوب می شود.
ایشان با اشاره به  تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده افزودند: واحدهای تولیدی که به منظور ارتقاء مهارت و سلامت کارکنان خود بابت ایجاد، تکمیل، تجهیز، توسعه و نگهداری مراکز آموزشی و ورزشی و یا استفاده از امکانات سایر مراکز آموزشی و ورزشی و همچنین اجرای آموزش و ورزش (از قبیل حق‌التدریس مربی) هزینه نمایند با رعایت مفاد این دستورالعمل می توانند نسبت به ده درصد عوارض تا سقف هزینه‌های انجام شده، درخواست تهاتر یا استرداد نمایند.

 
 
     

پیوندهای ملی