جستجو

پیام ویژه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
01. خرداد 1398
17. رمضان 1440
22. می 2019

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
با عمل به شعار توانمند سازی نیروی انسانی پاسخگوی مطالبات جامعه ومخاطبان باشیم
نوشته شده توسط Administrator   
یکشنبه, 13 تیر 1389 ساعت 08:05

سرپرست سازمان آموزش فني و حرفه‌اي‌ کشور  در مراسم تودیع و معارفه مدیر و سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم با تاکید بر پاسخگویی مناسب به مراجعان و مخاطبان سازمان آموزش فنی و حرفه ای تاکید کردند : هر کس در هر مسئولیتی باید در فکر حل مشکل از کار مراجعان باشد.

اميرمحمد پرويز در این مراسم پاسخگویی به مطالبات جامعه از سازمان آموزش فنی و حرفه ای را ارائه آموزشهای لازم به افراد با شعار توانمند سازی نیروی انسانی عنوان نمود و افزودند : ما باید فرصتهای که اکنون در اختیار داریم و امروز شامل حال ما شده است به عنوان لطف و عنایت الهی بنگریم و با تمام توان درحل مسائل و مشکلات مراجعان تلاش نماییم.

وی تصریح کرد افزود: برای حل مشکل مخاطبان سازمان تلاش جدی داشته باشیم و از قوانین و مقررات راهکار برای حل مشکل ایشان پیدا بکنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود : تمام افراد مجموعه از پایین ترین رده تا بالاترین سطح مدیریتی در جایگاه خود می توانند از طریق خدمتگزاری به مردم تقرب الهی را جستجو کند و همه باید شکرگزار و قدردان این نعمت الهی باشیم و از این فرصت برای ساختن آخرت خود بهره مند شویم.

ایشان در خصوص ارائه آموزشهای فنی وحرفه ای به مخاطبان عنوان نمود :هر فردی مناسب با با حرفه وشغلی که دارد باید از آموزشهای پایه وپیشرفته در سازمان آموزش فنی وحرفه ای استفاده نماید و به افراد با تحصیلات عالی مهارتهای پیشرفته و افراد با تحصیلات پایین تر آموزش متناسب با توانمندی وبضاعت ایشان ارائه گردد  .

وی عنوان کرد:دربنگاههای اقتصادی افرادبا سطح دانایی وتوان علمی گوناگون وجود دارد و اگر در یک کارخانه تکنولوژی جدید  صورت پذیرد همه  فرایندهارا تحت تاثیر قرار میدهد وسازمان نیز باید آموزشهای متناسب با این تغییرات وکاهش فاصله با استانداردهاآموزشهای خود را ارئه نماید .

ایشان اظهار داشت :در ارائه آموزشهای فنی وحرفه ای به نحوی برنامه ریزی شود که بر اساس نیازها وتوجه به موقعیتها ونیازهای هر شهر ومنطقه پاسخگوی نیاز مخاطبان باشیم.

سرپرست سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور درخصوص باز تعریف نحوه آزمونها وتعیین صلاحیت در سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور اظهار داشت :در گذشته به صورت سنتی از افراد آزمونهای گرفته می شد وبا اخذ گواهینامه مهارت از مزایای آن استفاده میکردند اما با توجه به اینکه جایگاه مهارت قدیم در جامعه تعریف نشده است  چاره ای جز باز تعریف مناسب با مهارت افراد نیست .

وی ادامه داد :اعتبار گواهینامه ها حداکثر 5 سال لحاظ میشود ودر صورت نداشتن صلاحیت مهارت در پایان مدت اعتبار گواهینامه افراد با مراجعه به مراکز آموزش فنی وحرفه ای کسب مهارت میکنند ودر صورت عدم موفقیت در کسب مهارت از نظر سازمان صلاحیت نخواهند داشت.

سرپرست سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص برنامه های رفاهی برای پرسنل سازمان به ویژه  مربیان  عنوان نمود: تلاش همه باید براین نکته باشد که نگاه مثبتی به همکاران داشته باشیم چراکه  همکاران حامی ومجری برنامه های سازمان هستند و با تمام توان برای حل مشکلات معیشتثی ایشان  تلاش خواهم کرد.

در این مراسم سید بهرام نجفی زاده بعنوان سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان قم معرفی واززحمات ابوالفضل علیزاده مدیر کل سابق قدردانی شد.

 
 
     

پیوندهای ملی