جستجو

پیام ویژه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
26. تیر 1398
14. ذي‌القعده 1440
17. جولای 2019

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
برگزاری مراسم افتتاحیه سیزدهمین مسابقات ملی مهارت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 19 مهر 1391 ساعت 00:47

مراسم افتتاحیه سیزدهمین مسابقات ملی مهارت -انتخابی مسابقات جهانی مهارت آلمان 2013 با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان ، جمعی از نمایندگان مجلس و معاونان و مدیران کل ستادی و استانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و ... در استان البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم ، کورش پرند رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مراسم افتتاحیه سیزدهمین مسابقات ملی مهارت  که از 16 تا 18 مهرماه جاری برگزار می شود برای حضور موفق رقابت کنندگان توصیه هایی را ارائه کرد.
رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بیان داشت: توکل به خدا موجب پرورش روحیه خودباوری و توانمندی علمی و عملی در میان رقابت‌کنندگان می‌شود.
دکتر کورش پرند به رقابت کنندگان  توصیه کرد: غرور موجب خودشیفتگی بیش از حد شده و در عملکرد افراد تاثیر منفی می‌گذارد.

 

وی در خصوص حضور نفرات برتر در مسابقات جهانی مهارت گفت: امکان هرگونه مسئله‌ حاشیه‌ای از لحاظ اقتصادی و ... در حین مسابقه وجود دارد، اما باید توجه داشت که هدف اصلی باید محور کار قرار گیرد.
دکتر پرند تأکید کرد: هدف اصلی سازمان برای حضور در مسابقات جهانی آلمان قهرمانی نیست، بلکه باید توان علمی و عملی را با اخلاق حرفه‌ای و رقابت صحیح به کشورهای دنیا و شرکت‌کنندگان نشان دهیم.
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد:  کسب رتبه و مقام‌های برتر در این مسابقات از جمله برنامه‌ها و رویکردها است، اما به عنوان هدف اصلی تلقی نمی‌شود و باید بتوان در عرصه‌ جهانی، توان علمی را بروز داده و از تفکرات سطحی و حاشیه‌ای به دور ماند.
دکتر پرند، همچنین بر تقویت زبان انگلیسی مسابقه‌دهندگان و نیز آمادگی جسمانی نفرات برگزیده برای حضور در مسابقات تأکید کرد.
وی با اشاره به این که در مسابقات جهانی لندن 2011 تا آخرین لحظه ویزا برای شرکت‌کنندگان کشور ما  صادر نشده بود، بیان داشت: یکی از اهداف عدم صدور ویزا برای تیم مهارتی ایران را تضعیف روحیه شرکت‌کنندگان بود و ممکن است سال آینده نیز چنین مشکلاتی به وجود آید و در این شرایط باید از آمادگی کامل روحی برخوردار بود.
دکتر پرند همچنین بیان داشت: شبکه مهارتی نخبگان باید ایجاد شود و قرار نیست، افراد در حین برگزاری مسابقات صرفاً به عنوان برنده و بازنده انتخاب شوند.
وی تأکید کرد: باید برنامه‌ریزی برای جذب، هدایت نخبگان مهارتی و نخبه‌پروری به جای نخبه‌گزینی در دستور کار قرار گیرد.
به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرآیند تربیت و شناسایی نخبگان بسیار ارزشمند بوده و باید تغییر نگرش در جوانان از سنین پایین ایجاد شود، تا بتوان اهداف برون‌سازمانی و درون‌سازمانی را محقق کرد.
در این مراسم همچنین علی توکلی گلپایگانی دبیر اجرایی مسابقات و سرپرست معاونت پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان فنی و حرفه‌آی با بیان اینکه سیزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در شرایطی آغاز می‌شود که تیم ایران در مسابقات جهانی 2011 لندن با کسب عنوان ششم در میانگین امتیاز تیمی بهترین نتیجه تاریخ حضور خود را تاکنون رقم زده است، گفت: این مسابقات یکی از بزرگترین صحنه‌ها برای نشان دادن شایستگی جوانان برومند کشور است.
وی از رشد 60 درصدی متقاضیان برای حضور در مسابقات ملی مهارت خبر داد و گفت: 8 هزار و 500 نفر در سطح استان‌ها به رقابت پرداخته و در نهایت 670 نفر از آنها به مرحله ملی راه یافتند.
توکلی با بیان اینکه در این دوره از مسابقات ملی مهارت در کنار کارشناسان ایرانی از کارشناسان بین‌المللی نیز استفاده می شود ، تصریح کرد: یکی از دیگر اهداف حضور این کارشناسان ارتقای سطح کیفیت مسابقات است.
شایان ذکر است، پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت سیزدهمین مسابقات ملی مهارت توسط عزیزی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در مراسم مذکور قرائت شد.
همچنين قرائت سوگندنامه كارشناسان و سوگندنامه رقابت كنندگان به صورت جمعي ، رژه تيم هاي شركت كننده از استان هاي كشور با نمايش نماد هر استان ، اجراي موسيقي سنتي زنده ، رونمايي از كيكی که توسط خانم شمس از بخش آموزشگاه های  آزاد فنی و حرفه ای به مناسبت برگزاری سیزدهمین مسابقات ملي مهارت تهیه شده بود و توزيع آن بين مدعوین و ... از ديگر برنامه هاي خاص اين افتتاحيه بود.

 
 
     

پیوندهای ملی