جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : جمعه
03. اسفند 1397
16. جمادي‌الثاني 1440
22. فوریه 2019

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
در هفته معرفی مشاغل انجام شد: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1397 ساعت 09:14

مراسم آغازین برنامه هماهنگ کشوری بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در  استان قم
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در مراسم آغازین برنامه بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای بر استفاده از ظرفیت این رویداد در معرفی رسالت، خدمات و فعالیت های آموزش فنی وحرفه ای تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان قم، دکتر احمد عطارنیا افزود: در راستای تحقق بند دوم سیاست های کلی اشتغال ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مبنی بر «آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار و ارتقای توان کارآفرینی و توام کردن آموزش و مهارت و جلب همکاری بنگاه های اقتصادی برای استفاده از ظرفیت آنها»، سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور به عنوان یکی از متولیان اصلی نظام آموزش مهارت و فناوری اهداف و برنامه های مختلفی را دنبال می کند.

وی افزود: اطلاع‌رسانی، هدایت و فراگیر نمودن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در بین دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور از ابزارهای کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.
عطارنیا بیان داشت: بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای فرصت مناسبی را در جهت ارتقای ارتباط با مدارس، ترغیب دانش آموزان برای ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهارتی، آشنایی آنها با محیط کار و صنعت و همچنین آموزش و فراگیری یک مهارت در حین تحصیل را فراهم می‌کند.
وی در پایان اظهار داشت: با اشاره به اهمیت بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان در معرفی جایگاه و رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، روسای مراکز آموزشی استان با تمام توان و آمادگی لازم مقدمات حضور بازدید کنندگان در بازه زمانی یکم لغایت 11 اردیبهشت ماه را فراهم می نمایند.
لازم به ذکر است، با هدف آشنائی با فعالیتهای آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه ای مراسم آغازین طرح برنامه هماهنگ کشوری بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای همزمان با سراسر کشور در استان قم با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای، معاونین و نمایندگان ادارت برگزار گردید.

 
 
     

پیوندهای ملی