جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : پنجشنبه
02. اسفند 1397
15. جمادي‌الثاني 1440
21. فوریه 2019

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا خبر داد: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1397 ساعت 06:50

بیش از 12 هزار نفر از بانوان قمی در سال 1396 آموزشهای مهارتی را فرا گرفتند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم از بهره مندی 12 هزار و 269 نفر از بانوان قمی از آموزشهای مهارتی در سال 1396 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، دکتر احمد عطارنیا، مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان روز دوشنبه در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا و در حاشیه طرح هماهنگ کشوری بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای که به مناسبت هفته معرفی مشاغل و از یکم لغایت 11 اردیبهشت در حال برگزاریست در تشریح عملكرد آموزشي این اداره کل در حوزه بانوان در سال 1396 بيان داشت: این اداره کل در بخش دولتی در سال 1396 توانست 4 هزار و 567 نفر از بانوان را در دو مرکز ويژه بانوان، دو مركز دو منظوره، جوار دانشگاه، صنایع و صنوف، شعب شهری، روستاها، ندامتگاهها و کارآموزی در محیط کار واقعی تحت پوشش آموزش هاي فني و حرفه  اي قرار دهد.
وی با اشاره به تعدد آموزشهای مهارتی در بیش از 131 حرفه در مراکز دولتی افزود: این آموزشها در رشته هايي نظير کیف دوز، حکاکی روی چرم، کاربر گیاهان دارویی، پرورش قارچ دکمه ای، تولید میوه خشک در منزل، قالی باف تابلویی، برنامه نویس Linux، روبان دوز، خوشنویسی روی سنگهای قیمتی، مهارت تشکیل تعاونی، گوهر تراش، مهندسی در توسعه وب، مونتاژ کار نگین های پایه دار و فلزات، توسعه دهنده WEB با PHP ، مدیر سرویس دهنده های مایکروسافت، سرمه دوز سنتی و … ارائه می شود.

عطارنیا افزود: در همین راستا  3 هزار و 69 نفر از بانوان استان در قالب 482 هزار و 718 نفر ساعت در کارگاههای ثابت شهری، 103 نفر در قالب 6 هزار و 972 نفر ساعت در دوره های پیشرفته جوار دانشگاهی، 678 نفر در قالب 101 هزار و 62 نفر ساعت در شعب شهری و 113 نفر در قالب 4 هزار و 300 نفر ساعت در دوره های آموزشي صنايع و صنوف در دوره های مهارتی شرکت کردند.
وي اظهار داشت: در بخش آموزش بانوان روستايي نيز 44 هزار و 662 نفر ساعت دوره آموزش روستایی برای بانوان استان قم برگزار شده است كه در آن 267 نفر از زنان روستايي در رشته هایی نظیر: امور اداری، صنایع دستی(بافت)، طراحی و دوخت و کشاورزی (امور باغی و زراعی) موفق به اخذ گواهينامه گرديدند.
عطارنیا همچنين از 6 هزار و 910 نفر ساعت آموزش جهت 38 نفر از بانوان در رشته های صنایع دستی (دوخت های سنتی، طلا و جواهر سازی)، صنایع نساجی و طراحی و دوخت در ندامتگاه هاي استان قم طی سال گذشته خبر داد.
وی از آموزش 110 نفر از بانوان در قالب 5 هزار و 245 نفر ساعت در سکونتگاههای غیررسمی و 180 نفر از بانوان در قالب 33 هزار و 792 نفر ساعت بصورت کارآموزی در محیط کار واقعی خبر داد.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان قم اعلام كرد: همچنين 7 هزار و 702 نفر از بانوان اين استان در آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای از آموزش هاي مهارتي در 206 آموزشگاه در 26 رشته از قبیل: امور مالی و بازرگانی، عمران، فناوری اطلاعات، ایمنی و بهداشت، طراحی و دوخت، مراقبت زیبائی، هنرهای تجسمی و هنرهای تزئینی در قالب 171 حرفه آموزشی در سال 1396 بهره مند شدند.
عطارنیا در پایان افزود: کسب مهارت و شرکت در دوره‌های آموزشی بهترین راهکار اشتغال بانوان در جامعه و حضور فعال این قشر در عرصه فعالیتهای اجتماعی بوده و مهارت‌آموزی و ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت بانوان در جامعه می‌تواند بهره‌گیری مفید از نیروی کار فعال جامعه و میزان تولید را افزایش دهد و اگر فرد، در گذشته آموزشهای لازم را دیده باشد، نیل به اهداف در مدت زمان کمتری صورت خواهد پذیرفت.

 
 
     

پیوندهای ملی