جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : یکشنبه
30. دی 1397
13. جمادي‌الاول 1440
20. ژانویه 2019

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
در دومین روز از بهمن ماه و در شهر مقدس قم انجام شد: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
چهارشنبه, 04 بهمن 1396 ساعت 10:06

آغاز ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با شرکت 58 نفر در دومین روز از بهمن ماه 1396 به میزبانی شهر مقدس قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در این مراسم پیام حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی به ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توسط نجفی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی قرائت شد.
در بخشی از این پیام آمده است: در قرآن کریم در آیات زیادی به تلاوت و قرائت قرآن توصیه شده است، از جمله در سوره مزمل هم در آیات ابتدایی و هم در آیه پایانی به تلاوت قرآن دستور داده شده و مؤکداً می‌فرماید هرچه می‌توانید از قرآن بخوانید و در ادامه باز تاکید فرموده است هر چه برای شما میسر است از این کتاب الهی قرائت کنید.

از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور که اهتمام به برگزاری این مسابقات داشته‌اند، می‌خواهم که در برنامه‌ ریزی‌ های اینگونه مسابقات و فعالیت‌های قرآنی تدبیری اندیشیده شود تا نسل جوان هر چه بیشتر با معانی و مفاهیم قرآن آشنا شوند و تا این آگاهی پدید نیاید حق تلاوت اداء نشده است و حق تلاوت و قرائت قرآن به درک معانی و مفاهیم آن و از همه مهمتر جامه عمل پوشاندن به دستورات الهی است.
سپس دکتر احمد عطارنیا مدیر کل استان قم پس از خیر مقدم بیان داشت: ارائه مباحث قرآنی و تبیین مفاهیم آن در جامعه بسیار تاثیرگذار است، ضمن این که همکاران فنی و حرفه ای که در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند هر کدام نخبگان قرآنی هستند که از ظرفیت این افراد در آموزش های مهارتی به قشرهای مختلف مردم بهره می بریم.
وی بر ضرورت ترویج فرهنگ انس با قرآن در جامعه تاکید کرد و گفت: احادیث بسیاری از امامان معصوم (ع) در خصوص اهمیت به قرآن و آموزه های آن به یادگار مانده است که باید سرلوحه همه مردم در ابعاد مختلف زندگی قرار گیرد.
دبیر ستاد ششمین مسابقات قرآن افزود: شهر مقدس قم به عنوان ام القرای جهان اسلام امروز میزبان نخبگان قرآنی است که از سراسر کشور وارد این استان شده است و این افتخار قم است که از این مهمانان میزبانی کند.
در بخشی دیگر از این مراسم پیام دکتر پاک سرشت معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توسط حمید رضا ثابت نژاد معاون پژوهش برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان قرائت شد.
در بخشی از این پیام آمده است: بشریت امروز بیش از هر زمان دیگری محتاج به قرآن است، گنج ارزشمندی که روح در سایه اش آرامش خاطر می جوید و هدایت راستین زندگی حقیقی را می یابد. برپایی ششمین دوره این مسابقات در استان قم، مهد عشق و ارادت به ساحت مقدس خاندان نبوت و سرچشمه زایش انقلاب اسلامی را به فال نیک گرفته و امید آن دارم که در دفتر ششم این منظومه وحی، که در آن خطه آسمانی گشوده می شود شاهد تحولات کیفی و کمی برای تحکیم، تقویت و اعتلای فعالیت های قرآنی سازمان باشیم.
زیارت حرم حضرت معصومه(س)، حضور در مسجد مقدس جمکران و شرکت در برنامه های مذهبی و فرهنگی، بازدید از کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی و سایر اماکن مذهبی و فرهنگی از جمله مهمترین برنامه های این دوره از مسابقات قرآنی در قم است.

 
 
     

پیوندهای ملی