جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
03. بهمن 1397
16. جمادي‌الاول 1440
23. ژانویه 2019

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم خبر داد: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 09:05

ارائه 130 مهارت به صورت رایگان در هفت مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی قم
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم با اشاره به ارائه 130 نوع مهارت بصورت رایگان در هفت مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی قم گفت: طرح بازدید همگانی از این مراکز در روزهای 20 تا 25 آبانماه جاری اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، دکتر احمد عطارنیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد مراکز مجهز به جدیدترین وسائل کارگاهی، آموزشی و مهارتی روز دنیا همگام با استانداردهای جهانی است که 130 حرفه در طول سال به علاقه مندان به صورت رایگان ارائه می شود.
وی با اشاره به این که اجرای طرح بازدید همگانی از مراکز فنی و حرفه ای برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی موثر است گفت: در راستای اجرای سند برنامه ‌های تحول مهارت و با توجه به توانمندی‌ ها و ظرفیت ‌های سخت ‌افزاری و نرم‌ افزاری در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ ای و معرفی رشته های آموزشی به آحاد جامعه، اجرای طرح بازدید می تواند زمینه های اشتغال را فراهم سازد.

عطارنیا خاطر نشان کرد: علاقه مندان برای مشاهده مکان دقیق مراکز آموزشی فنی و حرفه ای می توانند به سایت http://www.qomtvtoportal.ir/  مراجعه کنند.
وی افزود: افراد به خصوص دانشگاهیان برای حضور در بازار کار نیازمند فراگیری آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای هستند تا بتوانند در حوزه های مختلف به صورت تخصصی فعالیت کنند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای قم با بیان این که یکی از سیاست ‌های کلی اشتغال ابلاغ‌ شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، آموزش نیروی انسانی متخصص است گفت: آموزش ها باید متناسب با نیازهای بازار کار، ارتقای توان کارآفرینی و توام کردن آموزش و مهارت برای جلب همکاری بنگاه‌ های اقتصادی باشد.
وی ادامه داد: این اداره کل به ‌عنوان یکی از متولیان اصلی نظام آموزش مهارت و فناوری استان در جهت تحقق اهداف سند چشم‌انداز، سیاست‌ ها، اهداف و برنامه ‌های مختلفی را دنبال می‌ کند.
عطارنیا بیان داشت: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت ‌آموزی در استان یکی از ابزارهای کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست‌ ها و برنامه‌ های اشتغال و اقتصاد مقاومتی است که باید مورد توجه همه مردم قرار گیرد.

 
 
     

پیوندهای ملی