جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
21. آذر 1397
3. ربيع‌الثاني 1440
12. دسامبر 2018

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
رئیس اداره موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی استان قم خبر داد: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
چهارشنبه, 03 آبان 1396 ساعت 07:52

ارائه 1186830 نفر ساعت آموزش مهارتی در آموزشگاه های آزاد استان در 6 ماهه نخست سال جاری
رئیس اداره موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی استان قم از ارائه 1186830 نفر ساعت آموزش مهارتی به 5477 نفر در شش ماهه اول سال جاری در آموزشگاههای آزاد قم خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، سید ابوالفضل فدای حسین رئیس موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی استان قم با اعلام این خبر گفت: در شش ماهه نخست سال جاری با اهتمام و جدیت مدیران و مربیان بخش خصوصی 1186830 نفر ساعت آموزش های مهارتی در موسسات کارآموزی آزاد استان برگزار گردید. همچنین در مقایسه عملکرد 6 ماهه نخست امسال نسبت به مشابه سال قبل 29 درصد افزایش داشته است و در حال حاضر 56 درصد از تعهدات آموزشی بخش غیر دولتی استان انجام پذیرفته است.

رئیس اداره موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی استان بیان داشت: این آموزش ها در 206 آموزشگاه آزاد فعال دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بخش های صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی اجرا گردیده که تعداد 5477 نفر از جوانان استان (3786 نفر زن و 1691 نفر مرد) در حرفه های مورد علاقه خود آموزشهای مهارتی را فرا گرفتند.
وی افزود: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای توسط بخش خصوصی و با کسب مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و براساس برنامه‌های درسی و استانداردهای مهارت آموزش مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و تأمین عوامل آموزشی واجد شرایط نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای اقدام می‌کنند.
فدای حسین اظهار داشت: آموزش های بخش خصوصی در شش ماه گذشته سال جاری در 120 حرفه آموزشی از زیر مجموعه 23 رشته آموزشی برگزار شده است.
وی خاطر نشان ساخت: از اهداف مهم استان اعطای مجوز های آموزشی در رشته های جدید ومتناسب با بازار کار موجود استان برای آموزش جوانان جویای مهارت و اشتغال است که در این راستا در سال جدید اقدام به صدور مجوز رشته های صنایع چوب (درودگری)، صنایع دستی (طلا و جواهر سازی)، صنایع دستی (سفال) و گردشگری نموده است.
وی اضافه کرد: مهارت آموزان در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد در پایان دوره در دو مرحله آزمون کتبی و عملی شرکت کرده و پس از قبولی در این دو مرحله، گواهینامه مهارت کسب می‌کنند.

 
 
     

پیوندهای ملی