جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
21. آذر 1397
3. ربيع‌الثاني 1440
12. دسامبر 2018

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در مصاحبه با ایرنا عنوان کرد: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
دوشنبه, 01 آبان 1396 ساعت 10:06

توسعه آموزش های مهارتی گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی/ آموزش مهارت ها به 12 هزار نفر در قم در 6 ماه نخست سال
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم گفت: توسعه آموزش های مهارتی گامی برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری امسال با عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، دکتر احمد عطارنیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: منویات رهبر فرزانه انقلاب باید سرلوحه تمامی برنامه ریزی ها قرار بگیرد که توجه ویژه به آموزش های فنی و حرفه ای و نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی و احیای ارزش واقعی کار در جامعه است.

وی ادامه داد: توجه به ماهیت آموزش های فنی و حرفه ای که موجب فراگیری مهارت یا ارتقاء مهارت ها می شود، نقش به سزایی در کاهش نرخ بیکاری نیز دارد، ضمن این که دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بر اساس آمار های موجود سهم قابل توجهی از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان را به خود اختصاص داده اند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای قم، توانمند سازی افراد، ارائه آموزش های مهارتی در راستای یاری رساندن به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه و حفظ آن در جامعه شغلی را مهمترین رسالت این اداره کل برشمرد و گفت: یکی از خصوصیت های این آموزش ها، نوعی پرورش «کارآفرین» است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و دانش فنی، قادر به کسب فرصت های شغلی مناسبی خواهند بود و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد کنند.
وی با اشاره به این که یک میلیون و 988 هزار نفرساعت آموزش های مهارتی در 6 ماه نخست سال جاری در قم ارائه شد اظهار داشت: این تعداد آموزش برای 12 هزار و 177 تن در 2 بخش دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای این استان ارائه شد که از این تعداد 6 هزار و 307 تن را بانوان تشکیل می دهند.
وی افزود: این آموزش‌ ها در چهار بخش صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر ارائه شده است.
عطارنیا با بیان این که همه قشرهای مردم می توانند از این آموزش ها بهره مند شوند گفت: 6 هزار و 700 تن در پادگان ها، ندامتگاه، اصناف، دانشگاه ها، روستاها و آموزش های ثابت در مراکز هشت گانه آموزشی و پنج هزار و 477 تن در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای قم آموزش ها را دریافت کردند.
عطارنیا عنوان کرد:206  آموزشگاه آزاد دارای مجوز در استان قم فعال است.
وی با تاکید بر این که آموزش های بخش خصوصی در 120 حرفه آموزشی ارائه می شود گفت: این رشته ها شامل فناوری اطلاعات، مراقبت و زیبایی، طراحی و دوخت، امور مالی و بازرگانی، عمران، برق، گردشگری، مکانیک، معدن، مخابرات و الکترونیک، صنایع دستی، خدمات آموزشی، بهداشت و ایمنی و سایر موارد است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای قم، به تحقق بیش از صد درصدی تعهدهای این اداره کل اشاره کرد و گفت: در 6 ماه نخست سال، اهداف اقتصاد مقاومتی و مدیریت بهینه هزینه ها با تلاش مضاعف همکاران فعال در بخش خصوصی و دولتی محقق شده است که امیدواریم شاهد ارتقای فعالیت ها تا پایان سال باشیم.

 
 
     

پیوندهای ملی