جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : جمعه
30. شهریور 1397
10. محرم 1440
21. سپتامبر 2018

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
در آستانه ایام سوگواری سید و سالار شهیدان صورت پذیرفت: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
شنبه, 01 مهر 1396 ساعت 08:41

پیام مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم بمناسبت آغاز ماه محرم
به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، متن پيام دكتر احمد عطارنیا به شرح زير است:
«تحقیقاً یکی از مهمترین امتیازات جامعه شیعه بر دیگر جوامع مسلمان، این است که جامعه شیعه، برخوردار از خاطره عاشوراست». مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
محرم یادآور بزرگ ترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است به طوری که شهادت و شهادت طلبی الگوی شهدا و ایثارگران ما در انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بوده و هست.
حماسه سرخ عاشورا، حماسه انسان های پاک دل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و در راه دین و عقیده از جان گذشتند.

تاسوعا و عاشوراي حسيني فرارسيدن حماسه پيروزي خون بر شمشير و تقابل حق علیه باطل، ماه عزاي حسيني، ماه فداكاري و گذشت، ماه انتشار امر به معروف و نهي‌ از منكر ماهي كه بايد واقعيت اسلام را دريافت، ماهي كه بايد با عزاداري و تكريم آن، تاريخ هميشه زنده عاشورا را ياد آور شد، ماهي كه بايد تاريخ را در وراي آن يافت.
حماسه تاسوعا و عاشورا حماسه‌اي بس بزرگ از انسانهاي الهي است كه انديشه انسان مادي هيچ وقت نخواهد توانست به درك واقعي آن برسد.
حماسه عاشوراي حسيني در اين زمان بيش از هر زمان ديگري اهميت خود را به عينه به منصه حضور مي رساند، زماني كه حسينيان زمان همانند امام و اصحاب باوفایش در مظلوميت و دنياي زر و زور و تزوير فرياد اسلام سر دادند. تلاش ما در بزرگداشت مراسم و سوگواري حضرت سيدالشهداء (ع) و ياران باوفايش، زنده بودن نهضت حسيني، پويايي عاشورا و ماندگاري آنرا به جهانيان نشان خواهد داد و رضايت حق‌تعالي و حضرت بقيـة‌الاعظم (عج) را در بردارد.
اينجانب ضمن عرض تسليت به مناسبت فرارسيدن ايام سوگواري سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، توفيق ‌تمامي مردم عزيز استان، در كسب فيض‌ معنوي از اين ايام را مسئلت مي‌نمايم.

 
 
     

پیوندهای ملی