جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : جمعه
30. شهریور 1397
10. محرم 1440
21. سپتامبر 2018

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
در پنج ماهه اول سال جاری صورت گرفت: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
دوشنبه, 27 شهریور 1396 ساعت 06:32

ارائه بیش از 970 هزار نفرساعت آموزش مهارتی در آموزشگاه های آزاد قم
رئیس اداره موسسات کار آموزی آزاد و مشارکتهای مردمی استان قم از ارائه 977559 نفرساعت آموزش مهارتی به 4523 نفر در پنج ماهه اول سال جاری در آموزشگاههای آزاد قم خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، سید ابوالفضل فدای حسین رئیس موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی استان با اعلام این خبر گفت: در پنج ماهه گذشته سال جاری با اهتمام و جدیت مدیران و مربیان بخش خصوصی 977559 نفرساعت آموزش های مهارتی در موسسات کارآموزی آزاد استان برگزار گردید، همچنین در مقایسه عملکرد 5 ماهه نخست امسال نسبت به مشابه سال قبل، 39 درصد افزایش داشته است و در حال حاضر 47 درصد از تعهدات آموزشی بخش غیر دولتی استان، انجام پذیرفته است.

فدای حسین بیان داشت: این آموزش ها در 206 آموزشگاه آزاد فعال دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بخشهای صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی اجرا گردیده که تعداد 4523 نفر از جوانان استان (3016 نفر زن و 1507 نفر مرد) در حرفه های مورد علاقه خود آموزشهای مهارتی را فرا گرفتند.
وی افزود: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای توسط بخش خصوصی و با کسب مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و بر اساس برنامه‌های درسی و استانداردهای مهارت آموزش مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و تأمین عوامل آموزشی واجد شرایط نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای اقدام می‌کنند.
فدای حسین اظهار داشت: آموزش های بخش خصوصی در پنج ماه گذشته سال جاری در 109 حرفه آموزشی اززیرمجموعه 23 رشته آموزشی برگزار شده است.
رئیس اداره موسسات کار آموزی آزاد ومشارکتهای مردمی استان خاطر نشان ساخت: از اهداف مهم استان اعطای مجوز های آموزشی در رشته های جدید و متناسب با بازار کار موجود استان برای آموزش جوانان جویای مهارت و اشتغال است که در این راستا در سال جدید اقدام به صدور مجوز رشته های صنایع چوب (درودگری)، صنایع دستی (طلا و جواهر سازی)، صنایع دستی (سفال) و گردشگری نموده است.
وی در پایان افزود: مهارت آموزان در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد در پایان دوره در دو مرحله آزمون کتبی و عملی شرکت کرده و پس از قبولی در این دو مرحله، گواهینامه مهارت کسب می‌کنند.

 
 
     

پیوندهای ملی