جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : سه شنبه
26. تیر 1397
4. ذي‌القعده 1439
17. جولای 2018

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
استاندار قم در بازديد از كارگاه هاي آموزشي اداره كل فني و حرفه اي خبر داد: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
یکشنبه, 08 مرداد 1396 ساعت 14:51

افتتاح بزرگترين مركز آموزش فناوري اطلاعات استان با اعتبار 40 ميليارد ريال
استاندار قم در بازديد از كارگاه هاي آموزشي اداره كل فني و حرفه اي گفت: بزرگترين مركز آموزش فناوري اطلاعات استان با اعتبار 40 ميليارد ريال تا پايان سال افتتاح خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم سيد مهدي صادقي استاندار قم در اين بازديد طي سخناني اهميت آموزش مهارت هاي فني و حرفه اي در راستاي ايجاد اشتغال را مورد تاكيد قرار داد.
استاندار قم توانمندسازي افراد در سن اشتغال را امري مهم تلقي و اضافه كرد: متاسفانه سياست هاي مدرك گرايانه در گذشته، موجب بيكاري انباشته شده گرديده است.

وي با بيان اينكه بعضي افراد داراي مدارك تحصيلي بالا هستند ولي از مهارت هاي لازم براي جذب در بازار كار برخوردار نيستند، افزود: بايستي با جذب افراد تحصيل كرده به چنين مراكزي مهارت هاي لازم را در كنار مباحث علمي به ايشان آموزش دهند.
نماينده عالي دولت در استان در ادامه با اشاره به ضرورت نيازسنجي در بين واحدهاي صنعتي براي آموزش مهارت هاي مرتبط افزود: شناخت نيازهاي جامعه و تلاش براي حل آنها بايد در دستور كار مسئولان فني و حرفه اي باشد.
صادقي همچنين استفاده از مربيان مجرب را از ويژگي هاي اين كارگاه هاي آموزشي دانست و گفت: تامين نياز بازار كار و تضمين اشتغال جوانان در سايه آموزش صحيح و تجربه محقق مي شود.
استاندار قم در پايان با اشاره به افتتاح بزرگترين مركز آموزش فناوري اطلاعات استان با مساحت 3200 متر مربع با اعتبارات سفر مقام معظم رهبري و رياست جمهوري گفت: اميدواريم با پيگيري هاي مسئولان اين طرح مهم در نيمه ي دوم سال جاري به بهره برداري برسد.
احمد عطارنيا مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان نيز گزارشی از عملکرد این اداره کل در سال گذشته و سه ماهه اول سال جاری را ارائه نمود.

 
 
     

پیوندهای ملی