جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : سه شنبه
26. تیر 1397
4. ذي‌القعده 1439
17. جولای 2018

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای قم: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
شنبه, 07 مرداد 1396 ساعت 10:51

بیشتر افراد بیکار افراد فاقد مهارت فنی هستند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم با بیان اینکه بیشتر افراد بیکار را افراد فاقد مهارت فنی تشکیل داده است گفت: ما در کنار آموزش این افراد را به مراکز کارآفرینی معرفی می‌کنیم که در این زمینه دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای در مقاطع مختلف دانشجو می‌پذیرند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، احمد عطارنیا در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم با اشاره به اهمیت توجه به آموزش نیروهای کار اظهار داشت: سال گذشته 26 هزار و 500 نفر شامل افراد بخش دولتی و بخش خصوصی دوره‌های آموزش‌های مهارتی را سپری کردند.

وی با بیان اینکه بیشتر افراد بیکار را افراد فاقد مهارت فنی تشکیل داده است خاطرنشان کرد: ما در کنار آموزش این افراد را به مراکز کارآفرینی معرفی می‌کنیم که در این زمینه دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم تصریح کرد: افراد با آموزش در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ها درکنار مدرک تحصیلی مهارت‌های لازم برای ورود به بازار را می‌آموزند.
وی با تأکید بر اینکه مشکل نداشتن مهارت سبب ایجاد مشکلات برای نسل جوان شده است، ابراز کرد: افراد جویای کار در استان قم در 128 حرفه و مهارت به تفکیک برادران و خواهران مورد آموزش و معرفی به بازار قرار می‌گیرند.
به گفته عطارنیا آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم در هشت مرکز ثابت و 200 آموزشگاه آزاد تحت نظارت مشغول آموزش کارجویان است.
وی با اشاره به آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: در سه‌ماهه ابتدای سال 400 هزار نفر ساعت در بخش دولتی و 700 هزار نفر ساعت در بخش خصوصی مورد آموزش فنی و مهارتی قرارگرفته‌اند.

 
 
     

پیوندهای ملی