جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : سه شنبه
26. تیر 1397
4. ذي‌القعده 1439
17. جولای 2018

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
عطار نیا در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم عنوان کرد: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
شنبه, 07 مرداد 1396 ساعت 10:48

ارائه یک میلیون و 100 هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی در قم طی سال جاری
مدیر کل آموزش وفنی و حرفه ای قم در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه: در سه ماهه اول سال جاری 400 هزار نفر ساعت در بخش دولتی و 700 هزار نفر ساعت نیز در بخش خصوصی آموزش های فنی و مهارتی در قم ارائه شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، احمد عطارنیا در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نما زجمعه قمضمن اشاره به 6 مرداد ،روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای افزود: در سال گذشته 26 هزار و 500 نفر در قم شامل 12 هزار و 500 نفر در بخش دولتی و 14 هزار نفر نیز در بخش غیر دولتی آموزش های مهارتی را کسب کردند.

وی ادامه داد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای قم هم اکنون در هشت مرکز ثابت و 200 آموزشگاه آزاد تحت نظارت در قم فعالیت دارد.
عطارنیا خاطرنشان کرد: در استان قم افراد جویای کار در 128 حرفه یا مهارت به تفکیک خواهران و برادران آموزش های لازم را فرا می گیرند.
وی بیان داشت: مشکل جوانان ما بیکاری نیست بلکه نداشتن مهارت برای ورود به بازار کار مهمترین مشکل اساسی امروز نسل جوان ما می باشد.
وی ادامه داد: بیشتر افراد بیکار را انسان های فاقد مهارت تشکیل می دهند، در حالی که ما در کنار آموزش، آنها را نیز به مراکز کارآفرینی معرفی می کنیم.
عطارنیا خاطرنشان کرد: دانشگاه های فنی و حرفه ای نیز در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرند و در این دانشگاه ها افراد هم مدرک دانشگاهی و هم مهارت لازم را برای ورود به بازار کار دریافت می کنند.
هفته ملی مهارت از 31 تیرماه آغاز شده و تا ششم مردادماه ادامه دارد.

 
 
     

پیوندهای ملی