جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
03. بهمن 1397
16. جمادي‌الاول 1440
23. ژانویه 2019

اوقات شرعی


 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا خبر داد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا خبر دادارائه 124620 نفر ساعت آموزش تاپایان اذرماه سالجاری…

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا خبر داد مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا خبر داد

با حضور دکتر امیر سعید مصباح صورت گرفت

تبيين ابعاد طرح استقرار نظام نوین مديريت آموزشگاه هاي فنی و حرفه ای آزاددكتر اميرسعید مصباح، مدير كل دفتر مؤسسات كارآموزي آزاد…

با حضور دکتر امیر سعید مصباح صورت گرفت با حضور دکتر امیر سعید مصباح صورت گرفت

در دیماه سال جاری صورت گرفت

طراحی ، مونتاژ و راه اندازی دو دستگاه سردخانه صنعتی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای امام خمینی(ره)به گزارش روابط عمومی…

در دیماه سال جاری صورت گرفت در دیماه سال جاری صورت گرفت

به مناسبت سالروز تشکیل هسته گزینش صورت گرفت

دیدار مدیران هسته مرکزی گزینش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای با مدیر حوزه های…

به مناسبت سالروز تشکیل هسته گزینش صورت گرفت به مناسبت سالروز تشکیل هسته گزینش صورت گرفت

با هدف ارتقای مهارت های دانشجویان صورت گرفت:

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی قم و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم امضا شد.به گزارش روابط عمومی…

با هدف ارتقای مهارت های دانشجویان صورت گرفت: با هدف ارتقای مهارت های دانشجویان صورت گرفت:
Home بخشنامه ها و دستورالعمل ها مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در مصاحبه با خبرگزاری مهر خبر داد:

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در مصاحبه با خبرگزاری مهر خبر داد: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 23 دی 1396 ساعت 08:29

ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به ۱۸ هزار و ۹۱۹ نفر در قم
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم از ارائه آموزشهای مهارتی برای 18 هزار و 919 نفر در 9 ماهه سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، دکتر احمد عطارنیا، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در گفتگو با خبرگزاری مهر، ضمن اشاره به اهم فعالیتها و عملکرد آموزشی این اداره کل و مراکز آموزشی تابعه از ابتدای سال 1396 تاکنون گفت: 18 هزار و 919 نفر در قالب 3 میلیون و 13 هزار و 670 نفر ساعت در بخش دولتی و بخش غیر دولتی (آموزشگاه های آزاد فني و حرفه اي) اين استان از آموزشهای فنی و حرفه ای بهره مند شدند.

وی با اشاره به اینکه این آموزش‌ها در پنج خوشه صنعت، خدمات، کشاورزی،  فرهنگ و هنر و فناوری راهبردی به متقاضیان ارائه شده افزود: در بخش دولتی 4857 نفر در قالب 677 هزار و 685 نفر ساعت در خوشه صنعت، 949 نفر در قالب 80 هزار و 985 نفر ساعت در خوشه کشاورزی، 3 هزار و 169 نفر در قالب 245 هزار و 799 نفر ساعت در خوشه خدمات، 2 هزار و 93 نفر در قالب 313 هزار و 176 نفر ساعت در خوشه فرهنگ و هنر و 88 نفر در قالب 4 هزار و 435 نفر ساعت در خوشه فناوری راهبردی آموزشهای مهارتی را فرا گرفته اند.
ایشان در ادامه بیان داشت: در بخش غیر دولتی 993 نفر در قالب 176 هزار و 817 نفر ساعت در خوشه صنعت، 26 نفر در قالب 3 هزار و 168 نفر ساعت در خوشه کشاورزی، 6 هزار و 662 نفر در قالب 1 میلیون و 485 هزار نفر ساعت در خوشه خدمات و 102 نفر در قالب 26 هزار و 630 نفر ساعت در خوشه فرهنگ و هنر به مهارت آموزی پرداختند.
عطارنیا بیان داشت: از مقدار آموزش یادشده 11 هزار و 136 نفر در قالب 1 میلیون و 322 هزار و 54 نفر ساعت در بخش دولتی شامل 7 مرکز آموزش دولتي، 54 کارگاه ثابت شهري، 17 کارگاه سیار شهري، 9 کارگاه جوار روستايي، 35 کارگاه صنايع ضمن کار، 21 کارگاه صنايع اصناف، 9 کارگاه جوار دانشگاه، 6 کارگاه جوار پادگان، 6 کارگاه جوار زندان و آموزش در محیط کار واقعی و 7 هزار و 783 نفر در قالب 1 میلیون و 691 هزار و 616 نفر ساعت در آموزشگاههای آزاد فني و حرفه اي استان قم در 206 آموزشگاه غیر دولتی دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن دعوت از شهروندان قمی به فراگیری مهارتهای مورد نیاز استان افزود: از تعداد فراگیران آموشهای مهارتی در بخش دولتی تعداد 4 هزار و 113 نفر زن و 7 هزار و 23 نفر مرد بوده و در بخش غیردولتی 5 هزار و 345 نفر زن و 2 هزار و 438 نفر مرد بوده اند.
وی اظهار داشت: آموزش های بخش غیردولتی در 138 حرفه آموزشی از زیر مجموعه 23 رشته آموزشی از قبیل فناوری اطلاعات، مراقبت و زیبایی، طراحی و دوخت، امور مالی و بازرگانی، عمران، برق، گردشگری، مکانیک، معدن، مخابرات و الکترونیک، صنایع دستی، خدمات آموزشی و بهداشت و ایمنی و ... از ابتدای سال جاری تاکنون در آموزشگاه های آزاد استان برگزار شده است.
عطارنیا با اشاره به تحقق بیش از 100درصدی تعهدات استان در 9 ماهه سال جاری گفت: این عملکرد در راستای اقتصاد مقاومتی و مدیریت بهینه هزینه ها و تلاش مضاعف همکاران فعال در بخش خصوصی و دولتی محقق شده است .
وی با اشاره به نامگذاری سال 1396 از سوی مقام معظم رهبری مدظله العالی تحت عنوان سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید_ اشتغال گفت: این شعارها باید سرلوحه تمامی برنامه ریزی ها در انجام  امور قرار گیرد که توجه ویژه به آموزش های فنی و حرفه ای و نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی و احیای ارزش واقعی کار در جامعه جزئی از آن می باشد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بیان داشت: با توجه به ماهیت آموزش های فنی و حرفه ای که موجب فراگیری مهارت یا ارتقاء مهارتها می گردد، نقش به سزایی نیز در کاهش نرخ بیکاری دارند.
وی افزود: دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بر اساس آمار های موجود سهم قابل توجهی از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان را به خود اختصاص داده اند.
عطارنیا توانمند سازی افراد فاقد مهارت و ارائه آموزش های مهارتی در راستای یاری رساندن به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه و حفظ آن در جامعه شغلی کشور را مهمترین رسالت سازمان آموزش فنی و حر فه ای کشور برشمرده و ضمن اشاره به بازار محور بودن اغلب آموزش های فنی و حرفه ای استان بیان داشت: خصیصه این آموزش ها، نوعی پرورش "کارآفرین" است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و دانش فنی، قادر به کسب فرصتهای شغلی مناسبی خواهند بود و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد نمایند.
وی در پایان با اشاره به خدمات الکترونیکی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای متقاضیان گفت متقاضیان ثبت نام در دوره های آموزش فنی و حرفه ای می توانند با مراجعه به پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به آدرس www.portaltvto.com، دفترچه راهنمای ثبت نام در دوره ها را دریافت و در دوره های آموزشی شرکت نمایند.

 
 
     

میزخدمت

ورود به پورتال

ترجمه سایت

پیوندهای مهمپیوندهای ملی

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز568
mod_vvisit_counterدیروز3800
mod_vvisit_counterاین هفته8193
mod_vvisit_counterکل بازدیدها4420388

کاربران آنلاین

ما 91 مهمان آنلاین داریم